POMÓŻ UCHODŹCOM I MIGRANTOM NA GRANICY

POMÓŻ UCHODŹCOM I MIGRANTOM NA GRANICY

ZA POŚREDNICTWEM CARITAS ARCHIDIECEZJI BIAŁOSTOCKIEJ

 

W ODPOWIEDZI NA KRYZYS MIGRACYJNY ROZGRYWAJĄCY NA GRANICY Z BIAŁORUSIĄ PODJĘLIŚMY DECYZJĘ O WSPÓŁPRACĘ Z BIAŁOSTOCKĄ CARITAS, KTÓRA OD DŁUŻSZEGO CZASU BARDZO AKTYWNIE JEST OBECNA NA TERENIE PRZYGRANICZNYM. CARITAS STALE WSPÓŁDZIAŁA Z OŚRODKAMI PARAFIALNYMI, RÓWNIEŻ TYMI, KTÓRE ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAMKNIĘTYM OBSZARZE STANU WYJĄTKOWEGO, ORAZ WSPÓŁPRACUJE ZE STRAŻĄ GRANICZNĄ. UFAMY, ŻE NASZA POMOC BĘDZIE WŁAŚCIWIE WYKORZYSTANA I TRAFI DO NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH OSÓB.

DZIĘKUJEMY ZA PRZEKAZANE JUŻ DARY PO 3 TYGODNIACH ZBIÓRKI  DARY ZOSTAŁY PRZEWIEZIONE DO PCK LUBLIN, UDAŁO SIĘ ZGROMADZIĆ 14 WORKÓW UBRAŃ ZIMOWYCH,BLUZ, ODZIEŻY DZIECIĘCEJ I DLA DOROSŁYCH ORAZ ŻYWNOŚCI GŁÓWNIE KONSERWY RYBNE I BATONY.

Dziękujemy Wam za zaangażowanie i włączenie się w akcję.

ZAPRASZAM DO MODLITWY W INTENCJI MIGRANTÓW, OSÓB NIOSĄCYCH IM POMOC, ALE RÓWNIEŻ ZA WSZYSTKICH, KTÓRZY TROSZCZĄ SIĘ O ROZWIĄZANIE KONFLIKTU NA GRANICY I DBAJĄ O NASZE BEZPIECZEŃSTWO.

ks. Marcin Jurak MIC

proboszcz

 

WESPRZYJ POTRZEBUJĄCYCH

Caritas Archidiecezji BiałostockiejZapraszamy do wsparcia działań pomocowych Caritas Archidiecezji Białostockiej na granicy oraz do modlitwy za migrantów, funkcjonariuszy strzegących bezpieczeństwa, ich rodzin oraz mieszkańców terenu przygranicznego

W naszym kościele prowadzimy zbiórkę finansową – ofiary pieniężne można złożyć do specjalnej, oznakowanej skarbony, znajdującej się przy kaplicy Jezusa Miłosiernego. Środki będziemy na bieżąco przekazywać na konto bankowe Caritas Archidiecezji Białostockiej. Można też dokonywać wpłat bezpośrednio na rachunek Caritas:

Caritas Archidiecezji Białostockiej
ul. Warszawska 32, 15-077 Białystok

66 1240 5211 1111 0000 4931 3527

z dopiskiem: GRANICA

Ponadto rozpoczynamy zbiórkę darów rzeczowych do koszów znajdujących się w naszym kościele również przy kaplicy Jezusa Miłosiernego. Będziemy je systematycznie przekazywać do Caritas Archidiecezji Białostockiej, która zajmuje się ich dystrybucją wśród potrzebujących.

Prosimy o przynoszenie do naszego kościoła (w dni powszednie lub w niedziele) następujących rzeczy:

– małe butelki wody
– mleko dla dzieci w proszku
– słoiczki z jedzeniem dla dzieci (zupki, musy owocowe typu Gerber)
– nutridrinki w saszetkach
– pieluchy jednorazowe dla dzieci (szczególnie większe rozmiary 4, 5, 6)
– podpaski, wkładki higieniczne
– koce
– obuwie męskie, damskie, dziecięce
– szczoteczki do zębów
– skarpety, bielizna

Z naszej strony akcję pomocy koordynują Duszpasterstwo Akademickie Studnia i Duszpasterstwo Młodzieży Rejs.

Za wszelką pomoc i wsparcie bardzo dziękujemy!