20.02.2022

7 Niedziela zwykła 20.02.2022

1. W przyszłą niedzielę  27 lutego  Msza św. o godz. 16.00 dla dzieci  przygotowujących się do I komunii św. i rodziców.
W trakcie Wielkiego Postu zapraszamy w każdy piątek o godz. 17.15 Droga krzyżowa dla dzieci

2. Zapraszamy  do chóru parafialnego IN GLORIA NUMERATI.
Próby odbywają się w środy o godz. 18.40  w podziemiach kościoła wejście od ul. Dembińskiego.

3.  Rekolekcje weekendowe w naszym seminarium!

Zapraszamy wszystkich chłopaków do Lublina – będzie okazja do modlitwy, sportu, rekreacji i wspólnego spędzenia dobrego czasu.  Zapisy prowadzimy mailowo, adres: seminarium@marianie.pl.

4. W Kościele powszechnym  trwa Synod .

Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących.

Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu.

Odbyło się już 3 spotkania, kolejne spotkanie 25 lutego w piątek o godz. 19.00. w Sali w podziemiach  kościoła.

Temat spotkania:

„Chrzest, źródło jedności chrześcijan”. Papież Franciszek nam przypomina, że chrzest wyraża naszą najgłębszą tożsamość.

Przez chrzest stajemy się członkami Chrystusa oraz zostajemy wszczepieni w Kościół i stajemy się uczestnikami jego posłania

Jaka jest twoja świadomość tego faktu? Jak to przekłada się na twoje życie w rodzinie, Kościele, pracy i społeczeństwie?

Czy rodzina  spełnia swoją rolę wychowania dzieci w wierze?

Jak jej pomóc? Czy celebrowanie sakramentu chrztu w naszych parafiach przyczynia się do budowania kościelnej wspólnoty?

Chętnych zachęcamy również do przesyłania, krótkich i zwięzłych odpowiedzi na adres e-mailowy parafii.

parafiamarianie@gmail.com

Istotą synodu jest doprowadzenie do spotkania, gotowość wzajemnego słuchania, umiejętność rozeznawania.

5. Zapraszamy zobacz i posłuchaj:

Kanał na YouTube: „Kultura na Gorce”-vlogi o historii naszego kościoła i otaczającego terenu.

6. Trwa remont w naszej świątyni, ocieplenie poddasza kościoła

oraz  zamontowanie systemu przeciwpożarowego, w tym tygodniu rozpoczniemy układanie posadzki w kościele.

Dziękujemy za  modlitwę oraz wszystkie ofiary złożone na tace,

indywidualnie i przekazywane na konto bankowe parafii.

Dziękujemy za złożone ofiary na pomoc dla ubogich i bezdomnych.

7. W środy organizujemy pomoc dla ubogich i bezdomnych.

przygotowujemy paczki żywnościowe – odbiór  o godz. 18.00. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzięki którym możemy to robić, podziękowania dla Fundacji Prodoteo –  prodoteo.pl

Parafialny zespół –„Caritas” – pomoc ubogim, bezdomnym,  przygotowywanie paczek…itp.,współpraca z OPS Żoliborz.

Chrześcijanin powołany do miłości, której owocem jest miłosierdzie, powinien swoim postępowaniem odzwierciedlać postawę miłości Boga wobec ludzi. Czynienie innym miłości i poświęcanie się dla nich jest wyzwaniem skierowanym przez Chrystusa do nas wszystkich. Odpowiedzialni -Akcja katolicka.

8. Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy nieustannie
o pokój na świecie, o pokój na Ukrainie.

Modlitwa o pokój

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
abyśmy siali miłość, tam gdzie panuje nienawiść;
wybaczenie, tam gdzie panuje krzywda;
jedność, tam gdzie panuje rozłam;
prawdę, tam gdzie panuje błąd;
wiarę, tam gdzie panuje zwątpienie;
nadzieję, tam gdzie panuje rozpacz;
światło, tam gdzie panuje mrok;
radość, tam gdzie panuje smutek.

Spraw, abyśmy mogli nie tyle szukać pociechy,
co pociechę dawać;
nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
nie tyle szukać miłości, co kochać;
albowiem dając – otrzymujemy,
wybaczając – zyskujemy przebaczenie,
a umierając, rodzimy się do wiecznego życia.

Przez Jezusa Chrystusa Pana naszego. Amen.

Jeśli chcesz porozmawiać, skorzystać z sakramentu pokuty  masz pytania  dotyczące życia … wiary…, wątpliwości…, czy tracisz poczucie sensu, albo chcesz na nowo odkrywać  Boga……  przyjdź….

Chcemy Wam towarzyszyć w tym  czasie, który może być doświadczeniem bezsilności, niepewności  czy porady w mierzeniu się z sytuacją trwającego zagrożenia.

Czekamy na Ciebie zadzwoń, pod tel.  501 989 771

Dziękujemy Wam, za Wasze modlitwy za naszą wspólnotę.  Dziękujemy za wszelkiego rodzaju pomoc…

ks. Marcin Jurak MIC proboszcz z duszpasterzami